Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50000 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Grade | SS304 |
| Corrosion Resistant | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Surface Treatment | Polished |
| Wire Diameter | 0.5mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Viraj |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Wire Diameter | Less than 0.5 mm |
| Packaging Type | Box |
| Corrosion Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 200mm |
| Material Grade | SS304 |
| Brand | Viraj |
| Finish | Polished |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Free Length | 80 mm |
| Wire Diameter | 4 mm |
| Outer Diameter | 20 mm |
| Spring Finish | Zinc Plated |
| Hook Type | Open Hook |
| Trampoline Size | 6 ft |
| Spring Usage | Outdoor Trampoline, Kids Trampoline, Gym Trampoline |
| Country Of Origin | India |
Additional Information: